Wzmacnianie - przeciwdziałanie chorobom Po oczyszczaniu można przystąpić do kolejnego etapu, polegającego na wykorzystaniu składników odżywczych do regulacji funkcjonowania poszczególnych układów w organizmie czyli odżywienie organizmu. Nawet najlepsza maszyna, aby mogła pracować bez problemów przez długi czas, wymaga regularnej konserwacji. Podobnie ludzki organizm potrzebuje składników odżywczych, które pomogą mu zachować zdrowie, opóźnić proces starzenia i zapobiegać pogorszeniu stanu zdrowia oraz chorobom.

Zarówno zasady medycyny chińskiej, jak i zachodniej, w procesie dbałości o zdrowie podkreślają znaczenie równowagi  w organizmie. Według tradycyjnej metody chińskiej zdrowie osiąga się wówczas, gdy w organizmie zostaje zachowana równowaga pięciu żywiołów. Gdy stan równowagi zostanie zakłócony, wówczas dochodzi do zaburzeń działania któregoś  z ważnych narządów.

Układ pokarmowy, układ krążenia, układ oddechowy, układ moczowy i dokrewny są we wzajemnej interakcji. Jeden narząd nie jest w stanie samodzielnie realizować wszystkich funkcji organizmu. Aby panowała harmonia, wszystkie narządy muszą działać ze sobą w synergii. Jeżeli jeden narząd zaczyna działać nieprawidłowo, ma to bezpośredni lub pośredni wpływ na wszystkie pozostałe narządy.                                                                                                                                  

Preparaty TIENS nie tylko uzupełniają deficyty w pożywieniu, lecz także wyrównują energię Jin i Jang w organizmie, usuwają blokady i pozwalają energii życiowej przepływać swobodnie i prawidłowo przez wszystkie organy.

Preparaty wzmacniające (odżywcze)

                              - wapń (5 rodzajów):        

                                           1. wapno dla dzieci  (Super Calcium Powder for Children)

                                           2. wapno ogólne   (Nutrient Super Calcium Powder)

                                           3. wapno na poprawę pamięci i koncentracji z lecytyną   (Super Calcium Capsules with Lecithin)

                                           4. wapno dla cukrzyków   (Super Calcium Powder with Metabolic Factors)                                                        

                                           5. Gu Bao     

                                - cynk

                                - żelazo

                                - spirulina